Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Stáhněte si naši aplikaci finančních kalkulaček

Nyní na Google Play Stáhnout v App Store
Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Minimální sazbu u hypotéky ve vaší…

Minimální sazbu u hypotéky ve vaší bance lze získat od 3 mio. Jak správně využít konkurenční nabídku?

Pokud vás nebaví ve velkých bankách (KB, ČSOB, Hypoteční banka a Č.S.) smlouvat, když inzerují minimální sazbu, kterou vám nabízí, ale reálně je minimální sazba daleko nižší, tak to vyřešte po svém a chtějte od banky při prvním jednání okamžitě minimální sazbu na základě konkurenční nabídky.

Jak postupovat?

Online hypoteční kalkulačka vám nepomůže. Potřebujete konkrétní nabídku s razítkem a podpisem. Ne věty typu "oni mají 1,49% nebo 1,69%", to je pouze ztráta času a žádnou výjimku tímto způsobem nevyjednáte.

  1. Zajistěte si nejnižší nabídku na trhu, ale musí mít parametry, které splníte a reálně kdykoliv můžete danou nabídku realizovat. Vaší bance je naskenujte. Výhodnost zjistíte konkrétním způsobem, a to součtem nákladů, nikoliv celkové přeplacenosti, ale přeplacenosti za konkrétní fixní období.
  2. Zajistěte si nabídku a tu předložte bance, ve které požadujete hypotéku. Důležité je, abyste věděli, co přesně po bance požadujete a jaké chcete parametry hypotéky, protože následně může být v detailní kalkulaci zásadní rozdíl a pokud budete srovnávat jablka s hruškami, tak to vaší bance nebude stačit.
  3. Po předložení konkurenční nabídky (nikoliv nízkou sazbu pro 1 fix nebo 3 fix do 50% LTV, jak velmi často inzerují některé banky, když požadujete hypotéku na 5 leté fixní období a 70 - 80% LTV), tak vám většina bank sazbu sníží a rozdíly v jedné až dvou desetinách jsou už značné. Dvě desetiny u hypotéky na 4 milony Kč se za 5 leté fixní období projeví a to konkrétně: 23.400 Kč.

Každá banka je v něčem jiná, má jiné přednosti, ve výstavně, v bankovnictví nebo v jednoduchosti. Zásadní je přístup a váš požadavek vs. očekávání.