Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Stáhněte si naši aplikaci finančních kalkulaček

Nyní na Google Play Stáhnout v App Store
Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Jaké byly podmínky sazby 1,29% u…

Jaké byly podmínky sazby 1,29% u hypotéky od UniCredit bank?

(podmínky nejsou již aktuální) 

Oficiální nabídka od UniCredit bank je se sazbou 1,29% s bankopojištěním (pojištění pro případ úmrtí, invalidity 3. stupně, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání), bez bankopojištění, ale s aktivním účtem a kreditní kartou nabízí sazbu 1,59% p.a. u hypoték nad 1 mio.

  • slevu 0,5% získáváte za využívání běžného účtu (aktivního), kde je nutné splnit minimální příchozí platbu ve výši 12.000Kč/m.
  • slevu 0,1% za kreditní kartu s minimálním využití 5x500Kč za 6 měsíců
  • slevu 0,3% za bankopojištění, které ovšem stojí 3% z výše hypotéky a zde je otázka, jaký výsledek přeplacenosti u hypotéky za konkrétní fixní období banka nabízí. Proto ve srovnání hypoték doporučuji přidat mezisoučet a sečíst jednotlivé náklady za fixní období.

Bankopojištění můžete realizovat dvěma způsoby. Jednorázovou platbou celého bankopojištění na začátku hypotéky nebo navýšením úvěru. Při variantě navýšení úvěru, téměř nepoznáte, že nějaké bankopojištění platíte, protože se bankopojištění rozloží na celou dobu splatnosti hypotéky. Ovšem bankopojištění platí pouze 3 nebo 5 let, ale splácíte ho až do konce hypotéky, ze kterého bohužel platíte i úroky. Finální cena bankopojištění je tedy daleko vyšší než 3%, proto tuto variantu jednoznačně nedoporučuji. Jak se bude řešit situace na konci fixace? Velice nepříjemně. I přesto je zajímavé sledovat výsledek hypoteční kalkulace, protože tato banka do srovnání jednoznačně patří.

Autor: Petr Boruch