Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Stáhněte si naši aplikaci finančních kalkulaček

Nyní na Google Play Stáhnout v App Store
Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Proč kombinovat úvěr ze stavebního…

Proč kombinovat úvěr ze stavebního spoření s hypotékou?

Na dnešním trhu banky poskytují 50% - 100% hypotéky. Čím je zatížení nižší, tím banky poskytují hypotéku s nižším úrokem. Nejvyšší úrok je u 100% hypotéky. Snaha o získání 85% hypotéky (nebo i nižší) se tedy vždy vyplatí.

Jedním ze způsobů, jak získat 85% hypotéku a tím snížit úrok nebo zmírnit požadavek banky na bonitu, je kombinovat hypotéku s úvěrem ze stavebního spoření. Stavební spoření nabízí nižší úrokové sazby než hypotéky. Tímto způsobem můžete ušetřit v průměru 1 - 3 % p.a.. Zde záleží na přesných parametrech dané hypotéky.

Některé banky tento způsob oficiálně akceptují, jiné bohužel ne. Ve většině případů se tato kombinace využívá při koupi bytu nebo rodinného domu. Při výběru této možnosti je důležité vše přesně předem naplánovat. V praxi to znamená následující:

- správně propočítat bonitu
- probrat toto řešení s bankou
- správně vše uvést do kupní smlouvy.

Při zvolení takového řešení banka vždy požaduje, aby byl čerpán nejprve úvěr ze stavebního spoření. Doklad o tomto čerpání se následně předloží v hypoteční bance. Je také dobré si uvědomit, že prostředky z úvěru ze stavebního spoření dostane zhruba za dva měsíce od žádosti.