Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Stáhněte si naši aplikaci finančních kalkulaček

Nyní na Google Play Stáhnout v App Store
Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Zásadní nevýhodnost hypotečních prémií

Zásadní nevýhodnost hypotečních prémií

Dnes 40 % bank nabízí různé hypoteční prémie, ale jaká je realita? Banky se snaží své klienty "zabetonovat".

Proč?

Nejlevnější hypotéka není zadarmo, natož prémie banky.

Pokud např. využijete zvýhodnění banky 0,3 % p.a. na 5-ti letém fixu u 2 mil. hypotéky, tak to dělá celkem cca 30 000,-, ale tyto peníze ještě nejsou vaše.

Po skončení fixního období banka navrhuje novou úrokovou sazbu odvíjející se od PRIBORU + vlastní marže. Pokud byste odmítli novou sazbu a chtěli byste refinancovat, tak musíte prémii vrátit a toho banka může jednoduše zneužít.

Nebo si myslíte, že je banka "lidumil"? Chce maximální zisk. Kdo by chtěl vracet 30 000,-, o kterých si myslí, že jsou jeho.

Dalším chytákem je hypoteční prémie, u které jsou poníženy splátky, ale už vám banka neřekne, že je ponížena primárně jistina - nižšími splátkami pomaleji umořujete dluh. Pokud byste chtěli refinancovat (z důvodu navýšení sazby na konci fixace), tak dlužíte více než u standardní hypotéky. U každé prémie je potřeba vždy zjistit to B.