Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Co je to refinancování hypotéky a kdy…

Co je to refinancování hypotéky a kdy se vyplatí?

Refinancování hypotéky v podstatě znamená její splacení novým hypotečním úvěrem u stejné, nebo konkurenční banky za účelem získání lepších podmínek.

O refinancování hypotéky se běžně žádá ​na konci fixačního období ale s dostatečným předstihem​ (ideálně 3 až 6 měsíců před koncem fixace). Tak získáte dostatek času pro porovnání nabídek jiných bank, využití internetové hypoteční kalkulačky nebo také oslovení ​kvalifikovaných​ finančních poradců. Ale hlavně se v této době vyhnete poplatkům za předčasné splacení úvěru, nebo jeho převodu k jiné bance či nebankovní společnosti.

Díky refinancování klient získá možnost hypotéku předčasně splatit bez dalších poplatků, může získat nový úvěr s výhodnějšími podmínkami, prodloužit si dobu splácení nebo úvěr navýšit (například potřebuje-li finanční prostředky pro rekonstrukci nebo opravu nemovitosti).

Refinancování hypotéky se ve většině případů vyplatí. Není to tak ale vždy. Zásadní roli hraje hlavně výše úrokových sazeb, na kterou může klient novým úvěrem dosáhnout ať už v nové nebo stávající bance. Pokud se úrokové sazby pohybují příliš vysoko, doporučujeme refinancování o pár měsíců odložit.

Banky se většinou snaží udržet své klienty, proto velice často nabídnou konkurenceschopnou úrokovou sazbu. Po konci fixace jsou navíc již u stávající hypotéky další náklady minimální (např. poplatky za vyřízení úvěru), což může být důležité pro rozhodování o refinancování či setrvání u stávající banky.