Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Co když nebudu zvládat hypotéku splácet?

Co když nebudu zvládat hypotéku splácet?

Pokud se dostanete do finanční tísně a přestanete zvládat svou hypotéku splácet, měli byste o tom co nejdříve informovat banku. V případě, že se jedná pouze o krátkodobý “výpadek” vaší schopnosti splácet (například kvůli ztrátě zaměstnání), můžete u banky podat žádost o odklad splátek.

Nicméně odklad splátek je možný pouze na ​dobu určitou​ (zpravidla maximálně 6 měsíců) a nezbaví vás všech poplatků. I přes odklad splátek úvěru banka dále vyžaduje placení jeho úroku.

Další možností je dohodnout se s bankou na novém platebním modelu a ​snížení měsíčních splátek​. I tato možnost má své “ale” a to celkové ​prodražení hypotéky ​v závislosti na zvýšení úrokové sazby a dodatečných administrativních poplatků spojených se smluvními úpravami.

V případě, že je neschopnost splácet dlouhodobá a přesahuje období 6 měsíců, hledá banka jiná řešení, jako je převzetí dluhu nebo přistoupení k dluhu.