Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Jak získat výhodnější hypotéku?

Jak získat výhodnější hypotéku?

Pokud vás nebaví v bankách smlouvat o minimální úrokové sazbě, můžete to vyřešit konkurenční nabídkou jiné banky. Závazná nabídka od konkurence bývá nejpádnějším argumentem pro stávající banku, aby vám poskytla lepší podmínky, nebo alespoň dorovnala konkurenční nabídku.

Jak postupovat?

Online kalkulačka hypotéky vám nepomůže. Potřebujete konkrétní nabídku (nejlépe s razítkem a podpisem). Ne věty typu "oni mi dají lepší úrok", to je pouze ztráta času a lepší podmínky tímto způsobem nevyjednáte.

1.    Zajistěte si nejnižší nabídku na trhu s parametry, které reálně splňujete, abyste případně mohli danou nabídku kdykoliv realizovat. Výhodnost zjistíte součtem nákladů, nikoliv celkové přeplacenosti, ale přeplacenosti za konkrétní fixní období.

2.    Nabídku předložte bance, ve které požadujete hypotéku. Důležité je, abyste věděli, co přesně po bance požadujete a jaké chcete parametry hypotéky, jinak může být v detailní kalkulaci zásadní rozdíl. Pokud budete srovnávat jablka s hruškami, tak to vaší bance nebude stačit.

3.    Po předložení konkrétní konkurenční nabídky (pokud požadujete hypotéku s fixací na pět let do 80 % LTV, nemůžete předložit nízkou sazbu pro fixaci na tři roky do 50 % LTV), tak vám většina bank sazbu sníží. Rozdíly v jedné až dvou desetinách jsou už značné. Dvě desetiny u hypotéky na čtyři miliony korun se za pětileté fixní období projeví, a to ve výši 23 400 korun.

Každá banka je v něčem jiná, má jiné přednosti (např. v bankovnictví nebo v jednoduchosti). Zásadní je přístup a váš požadavek vs. očekávání.