Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Jak získat výhodnější úrok u hypotéky…

Jak získat výhodnější úrok u hypotéky ve vaší "domovské bance"?

Díky vysoké konkurenci na hypotečním trhu si dnes banky uvědomují, jak je těžké získat nového klienta, proto si vás rádi udrží a nabídnou nižší úrok. Individuální hypoteční slevy se pohybují od 0,1 - 0,5 %, záleží na tom, kde banka má postavenou minimální úrokovou sazbu.

Komplikace nastává v tom, že banky spoléhají na nečinnost klienta, a proto mu nenabídnou na poprvé nejnižší možný hypoteční úrok. Banky mají různě nastavené individuální slevy, které nenabízejí každému. Po získání slevy je potřeba předložit reálnou konkurenční hypoteční nabídku. Je v zájmu banky, aby si klienta udržela, proto domovská banka po předložení výhodnější nabídky zpravidla nabídne nižší úrok.

To samé platí i u refinancování hypotéky. Při refinancování si navíc musíte spočítat, zda se vám vyplatí změnit banku a zaplatit dodatečné náklady jako například návrh na vklad do katastru nemovitostí (při změně banky dochází ke změně zástavního věřitele).