Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Jaké dokumenty potřebuji při získání…

Jaké dokumenty potřebuji při získání hypotéky?

1.  1.    Doklady totožnosti

Z pravidla banky vyžadují doklad identifikující klienta, nejčastěji občanský průkaz, který si okopírují. Cizinci většinou použijí cestovní pas. Dále je potřeba samotná vyplněná žádost o hypoteční úvěr.

2.    Doklady o příjmu a majetkových poměrech

Klient bance předloží dokumenty o příjmech a majetkových poměrech. Jde o potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele na formuláři konkrétní banky. Podnikatelé dokládají kopii daňového přiznání s razítkem finančního úřadu o zaplacení daní. Dále výpisy z běžného účtu a výplatní pásky.

3.    Doklady o závazcích a pohledávkách

Ostatní dokumenty se týkají dalších výdajů a závazků klienta. Tato část obsahuje veškeré informace o jiných úvěrech, půjčkách a leasingu zákazníka. Součástí je i rozhodnutí soudu o stanovení výživného, smlouvy o stavebním spoření, nájemní smlouvy, potvrzení o sociálních dávkách a smlouvy o životních či jiných pojistkách. Podstatným dokumentem jsou ručitelská prohlášení.

4.    Doklady k nemovitosti

Důležité jsou dokumenty vztahující se k objektu zástavy. Z katastru nemovitostí přiložíme aktuální list vlastnictví a snímek katastrální mapy. Potřebné jsou doklady o vlastnickém právu k nemovitosti. Nejčastěji se jedná o kupní či darovací smlouvu. Dokládá se i souhlas spoluvlastníků (pokud jsou) s vkladem zástavního práva na nemovitost. Odhad ceny nemovitosti může provést banka, popřípadě externí specialista. Nezapomeňte připravit pojistnou smlouvu k nemovitosti. Někdy je potřeba i fotografie nemovitosti.