Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Stáhněte si naši aplikaci finančních kalkulaček

Nyní na Google Play Stáhnout v App Store
Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Mohu si od základu daně odečíst úroky z…

Mohu si od základu daně odečíst úroky z hypotečního úvěru?

Na základě zákona o daních z příjmu si odečíst úroky z hypotečního úvěru od základu daně můžete. Stejně jako úroky z úvěru poskytnutého stavební spořitelnou. Důležité je, aby byly získané peníze využity na bydlení. Celková výše úroků ale nesmí přesáhnout částku 300 000 Kč ročně. Pokud úvěr sdílí více účastníků, nastávají dvě možnosti. Úroky si buď odečte v plné výši pouze jeden z nich, nebo se rozpočítají mezi všechny stejným dílem.

Banky ročně vystavují potvrzení o zaplacené výši úroků. Je třeba dodat, že s daňovým přiznáním musíme zaslat originál. Proto doporučujeme pořídit si kopii tohoto potvrzení.

Při uplatňování tohoto daňového zvýhodnění musíme splnit všechny zákonem stanovené podmínky. V některých případech nás správce daně může vyzvat k zaslání doplňujících informací. Nejspolehlivější zdroj informací a podmínek však nalezneme přímo v § 15 Nezdanitelná část základu daně, odst. 3 a 4 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.