Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Vyplatí se pojištění hypotéky od banky…

Vyplatí se pojištění hypotéky od banky za slevu na úrokové sazbě?

Životní pojistka se zřizuje k tomu, aby pojišťovna pokryla náklady spojené s hypotékou, pokud daná osoba nebude schopna z nějakého důvodu platit hypotéku. Pojištění úvěru obvykle zahrnuje pojištění pro případ smrti, invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti, hospitalizace a v některých případech i pojištění ztráty zaměstnání či pojištění neschopnosti splácet.

Banky výměnou za uzavření bankopojištění nabízejí zpravidla slevu na úrokové sazbě. Sleva ale není zadarmo. Přestože bankopojištění bývá levnější, většinou kryje pouze základní rizika spojená s neschopností splácet.

Smlouva o životním pojištění je navíc úzce spjata s hypoteční smlouvou. Při výpovědi hypotéky či jejím předčasném splacení proto zaniká i pojistná smlouva. Banky také nezkoumají příliš dopodrobna zdravotní stav žadatele, díky tomu se teoreticky může pojistit i klient, kterého by klasická pojišťovna odmítla.

Podobné je to i s pojištěním majetku. Banka se zaměřuje na pojištění nemovitosti, pojištění tak nemusí zahrnovat například zařízení domácnosti.

Pro banky je pojištění pouze doplňkovou službou, proto vám nemusí poradit tak kvalitně jako dobrý pojišťovací agent. Dobrý poradce může pomoci nastavit smlouvu přesně na míru, pojistit nezbytná rizika na odpovídající pojistnou částku. Banky totiž zajímá především zabezpečení do výše úvěru. Pojištění je proto lepší řešit individuálně, nezávisle na úvěru.