Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Stáhněte si naši aplikaci finančních kalkulaček

Nyní na Google Play Stáhnout v App Store
Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Co je to americká hypotéka?

Co je to americká hypotéka?

Americká hypotéka je neúčelový spotřebitelský úvěr, za který ručíme vlastní nemovitostí. To znamená, že získané peníze můžeme využít na jakýkoliv účel. Některé banky sice účel chtějí znát, ale to by nemělo být rozhodujícím faktorem. Půjčit si můžeme většinou až do 70 % odhadované ceny nemovitosti.

Procentuální sazba úroku bývá vyšší než u účelového úvěru na bydlení, ale zároveň nižší než u běžného spotřebitelského úvěru. Zákazník si může zvolit, jak dlouho chce tento úvěr splácet. Podmínkou bývá, že hypotéku splatíme dříve, než dosáhneme věku 70 let.

Vybrat si můžeme také typ splátek hypotéky. První varianta nabízí klasické anuitní, tedy pravidelné splátky. Druhá varianta, zejména pro začínající podnikatele nebo mladou rodinu, je použití degresivních splátek. To znamená, že ze začátku budou splátky například co nejnižší a postupně se budou zvyšovat o určité procento. Každá banka má stanoveny své limity a konkrétní alternativy.

Další výhodou může být, že banky umožňují klientům předčasně splatit úvěr a někdy i bez poplatků. Také poplatek za zpracování a vyřízení hypotéky zaplatíme pouze v případě, že banka žádost schválí.