Hypoteční kalkulačka

Výpočet hypotéky. Díky hypoteční kalkulačce si můžete jednoduše spočítat, kolik budete měsíčně splácet za hypotéku na váš dům či byt. Zadejte jen výši hypotéky, roční úrok a počet let, kdy budete hypotéku splácet.

Stáhněte si naši aplikaci finančních kalkulaček

Nyní na Google Play Stáhnout v App Store
Nacházíte se: Výpočet.cz Hypoteční kalkulačka Nejčastější dotazy Jak zajistit nízký úrok u hypotéky ve…

Jak zajistit nízký úrok u hypotéky ve vaší "domovské bance"?

Díky vysoké konkurenci na hypotečním trhu si dnes banky uvědomují, jak je těžké získat nového klienta, proto si vás rádi udrží a nabídnou nižší úrok. Individuální hypoteční slevy se pohybují od 0,1 - 0,5 %, záleží na tom, kde banka má postavenou minimální úrokovou sazbu.

Komplikace nastává v tom, že velké banky spoléhají na nečinnost klienta, a proto mu nenabídnou na poprvé nejnižší možný hypoteční úrok. Velké banky mají různé "hypoteční budgety" nebo individuální slevy, ale nenabídnou je každému. Po získání slevy je potřeba předložit konkurenční hypoteční nabídku (reálnou, ne sci-fi) a vysvětlit bance, aby se snažila.

Pokud jednáte s hypotečním nebo finančním poradcem, nemusí vždy preferovat Vaši domovskou banku, protože pro něj vzniká riziko toho, že Váš osobní bankéř si Vás prověří v systému a poté daný poradce už nebude mít příležitost získat provizi z hypotéky. Ale na druhou stranu proč nezůstat u Vaší stávající banky a zbytečně vše měnit, když Vám poskytne také hypotéku.